loading

Czerwcowy numer miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” otwiera omówienie treści czytań na 12-13 niedzielę w ciągu roku oraz na niektóre święta Pańskie przypadające w tym miesiącu. Na początku (5 czerwca) przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na którą w miesięczniku zostały zamieszczone pełne teksty zarówno czytań, jak i modlitw na Mszę w wigilię uroczystości oraz na Mszę w sam dzień Zielonych Świątek. Następnie mamy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana (czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego), uroczystość Najświętszej Trójcy (niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego), uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – dlatego zamieszczamy teksty wykorzystywane podczas tradycyjnej procesji Bożego Ciała wraz z komentarzami do Ewangelii czytanych przy poszczególnych ołtarzach. A pod koniec miesiąca przypadają uroczystości: Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela (obchodzona w tym roku 23 czerwca), Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dwie z nich mają także osobne formularze Mszy wigilijnych, które zostały zamieszczone w naszym miesięczniku.

Oczywiście podstawę stanowią teksty liturgiczne na każdy dzień miesiąca oraz obrzędy Mszy św. z bogatym wyborem prefacji i modlitw eucharystycznych. Ich rozważanie może pomóc rozwijać wrażliwość duchową i liturgiczną.

W „Dodatku” oprócz propozycji modlitwy wiernych znajduje się również Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. A w dziale „Katecheza liturgiczna” omówione zostały zasady wyboru Mszy św. i poszczególnych jej części, tak jak jest to ujęte w Ogólnym wprowadzeniu do Mszału.Komentarze: ks. Leszek Rasztawicki
Modlitwa wiernych: Redakcja, Elżbieta Polkowska
Wprowadzenia do liturgii słowa na niedziele: ks. Grzegorz Ząbek

 
 
 

 
 
 
 

Numery archiwalne

Miesięcznik

Comments are disabled.

jest