loading

Czerwcowy numer “Od Słowa do Życia” to bogactwo treści związanych z wieloma świętami, które przypadają w tym miesiącu. Są to:

 • Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, obchodzone w czwartek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego,
 • Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, obchodzona w niedzielę po zakończeniu okresu Wielkanocy,
 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
 • Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
 • Wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny,
 • Uroczystość narodzenia Świętego Jana Chrzciciela,
 • Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 • Poza nimi w miesięczniku tradycyjnie znajdziesz również teksty na wszystkie pozostałe dni miesiąca ubogacone komentarzami, wprowadzeniami i pytaniami do osobistej refleksji.


  Dział “Katecheza liturgiczna”
  W dziale „Rok liturgiczny” znajdziesz kontynuację omawiania wydarzeń roku liturgicznego w świetle obrzędów wtajemniczenia chrześcijańskiego.

  Autorzy
  Komentarze i wprowadzenia w tym numerze przygotował ks. Krzysztof Mętlewicz, a modlitwę wiernych – Kinga Gorczycka-Smyk.

  Dział „Rok liturgiczny” tworzy w tym roku s. Anna Hyżko ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego, zwanych popularnie jadwiżankami wawelskimi.

  Nie tylko wersja papierowa
  Po miesięcznik warto sięgnąć zarówno w formie tradycyjnej, drukowanej, jak i cyfrowej, korzystając ze strony odslowa.pl lub aplikacji, dzięki której jego treści będą dostępne w każdym czasie i miejscu. Czytelnikom wersji papierowej polecamy zakup etui przeznaczonego specjalnie na miesięcznik, które sprawi, że korzystanie z naszego czasopisma będzie jeszcze wygodniejsze.

  Komentarze: ks. Krzysztof Mętlewicz
  Rok liturgiczny: s. Anna Hyszko CHR
  Modlitwa wiernych: Kinga Gorczycka-Smyk, Redakcja
  Wprowadzenia do liturgii słowa na niedziele: ks. Sławomir Radulski SAC, s. M. Emilia Kąkol PDDM


   
   
   
   
   
   
   

  Numery archiwalne

  Miesięcznik

  Comments are disabled.