loading

Grudniowy numer miesięcznika tradycyjnie otwierają życzenia związane z uroczystością Narodzenia Pańskiego, którą celebrujemy co roku pod koniec tego miesiąca. Następnie w dziale „Rok liturgiczny” rozpoczynamy nowy cykl artykułów pisanych przez s. Karolinę Ostopinko – podobnie jak autorka zeszłorocznych artykułów jest ona członkinią zgromadzenia Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego. W tym numerze miesięcznika podejmuje ona temat mroku i światła w Adwencie. Natomiast w dziale „Katecheza liturgiczna” wracamy do omówienia Lekcjonarza mszalnego, zatrzymując się tym razem nad wyborem czytań na czas Adwentu i Narodzenia Pańskiego.

Miesięcznik zawiera pełne teksty liturgiczne na każdy dzień opatrzone komentarzami ks. Jacka Sosnowskiego, który już wcześniej towarzyszył nam w rozważaniu Bożego słowa. Warto zwrócić uwagę na cztery formularze Mszy Świętej w samą uroczystość Bożego Narodzenia. Zazwyczaj uczestniczymy tylko w jednej Mszy Świętej i nie mamy okazji poznać bogatych treści pozostałych, a nasz miesięcznik to właśnie umożliwia.

W obrzędach Mszy św. znajdziemy obie prefacje adwentowe oraz te przeznaczone na okres Narodzenia Pańskiego oraz wszystkie inne teksty liturgiczne, które mogą nam ułatwić czynne i świadome uczestnictwo we Mszy św., a także stać się podstawą naszej osobistej, pogłębionej modlitwy liturgicznej.

Komentarze: ks. Jacek Sosnowski
Rok liturgiczny: s. Karolina Ostopinko CHR
Modlitwa wiernych: Aleksandra Szuba, Redakcja
Wprowadzenia do liturgii słowa na niedziele: ks. Bartłomiej Matczak

Numery archiwalne

Miesięcznik

Comments are disabled.

jest