loading

Z artykułu, który został umieszczony na początku lipcowego numeru miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia”, dowiadujemy się, że to już 10. rok, odkąd ukazuje się nasz miesięcznik. Dlatego też wszyscy, którzy zdecydują się na zakup tego numeru w wersji drukowanej, otrzymają także mały magnesik ułatwiający zaznaczenie dnia bieżącego i szybkie dotarcie do tekstów przeznaczonych na ten dzień. Niewielkie rozmiary naszego miesięcznika lub jego wersja elektroniczna, w postaci strony internetowej czy aplikacji (do pobrania ze sklepu Play lub AppStore), z całą pewnością są atutem przemawiającym za tym, by zabrać go ze sobą na wakacyjne wyjazdy. Uzyskamy w ten sposób dostęp do pełnych tekstów liturgicznych na każdy dzień miesiąca, a także do bogatego wyboru prefacji, nie tylko na niedziele i dni w ciągu roku, lecz także na przypadające w tym miesiącu wspomnienia świętych czy święta, jak np. św. Tomasza Apostoła (3 lipca), św. Marii Magdaleny nazywanej apostołką apostołów (22 lipca), św. Brygidy Szwedzkiej (23 lipca) czy św. Jakuba Apostoła (24 lipca). Ponadto pytania do osobistej refleksji, na którą w wakacje może być więcej czasu niż w ciągu roku, gdy jesteśmy zabiegani w związku z pracą czy studiami.
W dziale „Rok liturgiczny” s. Anna Hyszko, jadwiżanka wawelska, ukazuje nam, jak wspólnota ludzi wierzących towarzyszy katechumenom, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu chrztu, wprowadzając ich w ten etap misterium roku liturgicznego, jakim jest okres zwykły.
W dziale „Katecheza liturgiczna” kontynuujemy zgłębianie, czym jest lekcjonarz mszalny, poznając zasady jego redakcji, czytania na różne obchody, reguły ich wyboru i ich układ.
W „Dodatku” jak zwykle znajdziemy propozycje wezwań do modlitwy wiernych, które mogą być dla nas inspiracją także w naszej osobistej, indywidualnej modlitwie, zwłaszcza wtedy, gdy z powodów od nas niezależnych nie możemy uczestniczyć we Mszy św.
Autorem rozważań na ten miesiąc jest ks. Błażej Małolepszy, z archidiecezji częstochowskiej, a modlitwę wiernych napisała s. M. Beata Kozłowska, uczennica Boskiego Mistrza.

Komentarze: ks. Błażej Małolepszy
Rok liturgiczny: s. Anna Hyszko CHR
Modlitwa wiernych: s. M. Beata Kozłowska PDDM, Redakcja
Wprowadzenia do liturgii słowa na niedziele: s. M. Emilia Kąkol PDDM


 
 
 
 
 
 
 

Numery archiwalne

Miesięcznik

Comments are disabled.