loading

Listopadowy numer miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” otwiera artykuł na temat spotykania Boga we wspólnocie Kościoła. Jest to ostatni artykuł s. Anny Hyszko, jadwiżanki wawelskiej. Autorka towarzyszyła nam przez cały kończący się rok liturgiczny, zapoznając nas z księgą liturgiczną „Obrzędy chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych”. W dziale katecheza liturgiczna, kontynuując omawianie obrzędów Komunii Świętej i kultu Tajemnicy eucharystycznej poza Mszą Świętą, został przedstawiony związek Komunii poza Mszą Świętą i ofiarą Mszy Świętej.

Numer ten zawiera pełne teksty liturgiczne na ostanie tygodnie okresu w ciągu roku, rozpoczynając od uroczystości Wszystkich Świętych i następującego zaraz po niej Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych (w miesięczniku znajdziemy teksty wszystkich trzech formularzy mszalnych przeznaczonych na ten dzień) a kończąc na święcie Andrzeja Apostoła.

Zarówno komentarze do tekstów biblijnych, jak i wprowadzenia do każdego dnia są autorstwa znanego i cenionego przez wielu biblisty ks. Franciszka Mickiewicza, pallotyna, który od dłuższego już czasu współpracuje z naszym miesięcznikiem.Komentarze: : ks. Franciszek Mickiewicz SAC
Rok liturgiczny: s. Anna Hyszko CHR
Modlitwa wiernych: Aleksandra Szuba, Redakcja
Wprowadzenia do liturgii słowa na niedziele: ks. Bartłomiej Matczak


 
 
 
 
 
 
 

Numery archiwalne

Miesięcznik

Comments are disabled.