loading

Kolejny numer miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” na luty 2024 r. zawiera jak zawsze pełne teksty liturgiczne na kolejne tygodnie okresu zwykłego, jak i początek Wielkiego Postu, czyli od Środy Popielcowej, która w tym roku przypada już 14 lutego. W tym roku zatem nie będziemy obchodzili święta patronów Europy Świętych Cyryla i Metodego. W związku z tym już w tym numerze miesięcznika w „Dodatku” zastały zamieszczone rozważania drogi krzyżowej. A w artykule wstępnym w dziale „Rok liturgiczny” zostało omówione znaczenie popiołu. W dziale „Katecheza liturgiczna” kontynuowane jest omawianie kultu Tajemnicy Eucharystycznej poza Mszą św., szczególnie aspektu dłuższego lub krótszego wystawienia, a także adoracji odprawianej we wspólnotach zakonnych.

Korzystając z naszego miesięcznika, warto pamiętać, że wszelkie wspomnienia obowiązkowe przypadające w Wielkim Poście podlegają ograniczeniom wynikającym z uprzywilejowania dni powszednich okresu liturgicznego, jakim jest Wielki Post, a zatem teksty liturgiczne na nie przeznaczone nie są zamieszczone w naszym miesięczniku.

Warto jednak poświęcić więcej czasu na rozważanie tekstów mszalnych zamieszczonych w „Obrzędach Mszy św.” – prefacje, modlitwy eucharystyczne, w tym szczególnie pierwsza i druga modlitwa eucharystyczna o tajemnicy pojednania.

Komentarze: ks. Adama Dynak
Rok liturgiczny: s. Karolina Ostopinko CHR
Modlitwa wiernych: s. M. Magdalena Suszek PDDM, Redakcja

Numery archiwalne

Miesięcznik

Comments are disabled.

jest