loading

W majowym numerze miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” czytelnicy znajdą teksty liturgiczne na okres Wielkanocy, który rozpoczął się w połowie kwietnia, a zakończy się na początku czerwca. Mamy zatem teksty nie tylko na poszczególne dni powszednie i niedziele od 3. do początku 7. tygodnia Wielkanocy, ale również na przypadające w tym miesiącu uroczystości: Królowej Polski (3 maja), św. Stanisława, biskupa i męczennika (9 maja przeniesione z niedzieli 8 maja), Wniebowstąpienia Pańskiego (29 maja zastępuje – 7 niedzielę Wielkanocy).

Treści czytań na poszczególne niedziele przypadające w maju zostały omówione w dziale „Rok liturgiczny”. Natomiast w dziale „Katecheza liturgiczna” kontynuowane jest omawianie Ogólnego wprowadzenia do Mszału rzymskiego. Tym razem skupiamy się na tym, co jest potrzebne do sprawowania Eucharystii. W „Dodatku”, jak zwykle zostały umieszczone propozycje modlitwy wiernych oraz Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny uzupełniona o nowe wezwania.

W „Obrzędach Mszy świętej” jest duży wybór prefacji do wykorzystania w tym okresie liturgicznym, jak również wszystkie cztery podstawowe modlitwy eucharystyczne oraz wybrane uroczyste błogosławieństwa: o Najświętszej Maryi Pannie, o męczennikach i o jednym świętym. Tekst błogosławieństwa, którego można udzielić w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, został umieszczony razem z innymi przeznaczonymi na tę uroczystość.

Komentarze: Joanna Jaromin
Modlitwa wiernych: Redakcja
Wprowadzenia do liturgii słowa na niedziele: ks. Grzegorz Ząbek

 
 
 

 
 
 
 

Numery archiwalne

Miesięcznik

Comments are disabled.