loading

Majowy numer “Od Słowa do Życia” rozpoczynają dwa artykuły wstępne. Tegoroczny maj kończy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego – z tego względu w dziale “Rok liturgiczny” zwrócono uwagę na obecność Ducha Świętego w obrzędach chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych. W numerze znajdziesz również pełne teksty także na Mszę Wigilii tej uroczystości – wszystkie cztery czytania ze Starego Testamentu, jakie są przewidziane na Mszę Wigilii, każdy z towarzyszeniem psalmu responsoryjnego i modlitwy pomagającej zrozumieć znaczenie tekstu. Na tę Mszę przewidziano też czytanie z Listu Świętego Pawła do Rzymian i Ewangelię o wylaniu Ducha Świętego na wierzących.

Dział “Katecheza liturgiczna”
W dziale „Katecheza liturgiczna” zamieszczono kontynuację omawiania Wprowadzenia do Lekcjonarza mszalnego. Tym razem ukazano jego duszpasterski charakter.

Teksty na każdy dzień miesiąca
W miesięczniku tradycyjnie znajdziesz również teksty na każdy dzień miesiąca ubogacone komentarzami, wprowadzeniami i pytaniami do osobistej refleksji. Wszystko po to, by modlitwa była przeżywana bardziej świadomie i prowadziła do pogłębienia osobistej relacji z Bogiem. W Obrzędach Mszy św. zamieszczono duży wybór prefacji, w tym także o Najświętszej Maryi Pannie, a także wszystkie cztery podstawowe modlitwy eucharystyczne oraz wybrane uroczyste błogosławieństwa na okres Wielkanocy i o Najświętszej Maryi Pannie.

Autorzy
Rozważania i wprowadzenia napisała s. Agnes Benewiat – siostra klaryska kapucynka klauzurowa, modlitwę wiernych – Kinga Gorczycka-Smyk. Dział „Rok liturgiczny” tworzy w tym roku s. Anna Hyżko ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego, zwanych popularnie jadwiżankami wawelskimi.

Nie tylko wersja papierowa
Po miesięcznik warto sięgnąć zarówno w formie tradycyjnej, drukowanej, jak i cyfrowej, korzystając ze strony odslowa.pl lub specjalnie stworzonej aplikacji, dzięki której jego treści będą dostępne w każdym czasie i miejscu. Korzystających z tradycyjnej, drukowanej wersji miesięcznika zachęcamy do zakupu etui na miesięcznik, które sprawi, że korzystanie z naszego czasopisma będzie jeszcze wygodniejsze.

Komentarze: s. Agnes Benewiat OSCCap
Rok liturgiczny: s. Anna Hyszko CHR
Modlitwa wiernych: Kinga Gorczycka-Smyk, Redakcja
Wprowadzenia do liturgii słowa na niedziele: ks. Sławomir Radulski SAC


 
 
 
 
 
 
 

Numery archiwalne

Miesięcznik

Comments are disabled.

jest