loading

1 tydzień Adwentu

Rozpoczynając Adwent, czas oczekiwania na ponowne przyjście Chrystusa, zanieśmy do Boga wspólne modlitwy:

1. Módlmy się za Ojca Świętego [Franciszka], aby nigdy nie zabrakło mu cierpliwości i mądrości w przewodzeniu Kościołowi.

2. Módlmy się za podejmujących postanowienia adwentowe, aby stały się dla nich drogą przemiany życia i przygotowania serca na powtórne przyjście Syna Bożego.

3. Módlmy się za osoby uzależnione od nałogów, aby czas Adwentu był dla nich początkiem wyzwolenia i drogą do osiągnięcia pełni wolności.

4. Módlmy się za matki oczekujące potomstwa, aby lęki, niepewności i oczekiwania względem dziecka nie zmąciły ich pogody ducha i wdzięczności za dar nowego życia.

5. Módlmy się za cierpiących w czyśćcu, którzy na ziemi dążyli do miłowania Boga z całego serca i wszystkich sił, aby przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny mogli dostąpić zmiłowania i weszli do chwały niebieskiej.

6. Módlmy się za nas, abyśmy zatrzymując się nad tajemnicą Wcielenia, poznali Bożą miłość i dobrze przygotowali się na spotkanie z przychodzącym Chrystusem, naszym Panem i Mistrzem.

Boże, prosimy, wysłuchaj nas, abyśmy przez czas Adwentu dobrze przygotowali się na powtórne przyjście Twojego Syna, Jezusa Chrystusa. Który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków.