loading

2024.05.03 – NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI

Wierząc w opiekę Maryi, naszej Matki i Królowej, przedstawmy prośby i intencje naszych serc Zmartwychwstałemu Chrystusowi:

1. Chryste, polecamy Ci Kościół, coraz bardziej atakowany i krytykowany, aby szukał oparcia w słowie Bożym i żywej relacji z Tobą.

2. Chryste, polecamy Ci naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków, abyśmy wpatrzeni we wzór Maryi pokornie wypełniali wolę Bożą i służyli sprawie pokoju i wierności narodowym przyrzeczeniom oraz ślubom.

3. Chryste, polecamy Ci rządzących w naszej Ojczyźnie, aby ich służba narodowi i każdemu Polakowi przyczyniała się do rozwoju naszej Ojczyzny i pokoju na całym świecie.

4. Chryste, polecamy Ci młodzież i dzieci, aby były nadzieją Kościoła i Ojczyzny oraz dojrzewały do pełni chrześcijaństwa pod opieką Maryi.

5. Chryste, polecamy Ci zmarłych, szczególnie tych, którzy oddali życie w obronie wolności i niepodległości naszej Ojczyzny, by mogli cieszyć się z Tobą na wieki.

6. Chryste, polecamy Ci nas i nasze intencje, abyśmy na życiu wiary budowali dobro naszych rodzin, wspólnot i całego narodu.

Panie Jezu, Ty ofiarowałeś nam najlepszą Matkę, która nieustannie oręduje za wszystkimi ludźmi, wysłuchaj próśb, które zanosimy do Ciebie dzięki Jej wstawiennictwu. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

jest