loading

7 tydzień Wielkanocy

Chrystus wstąpił do nieba i jest naszym Pośrednikiem u Ojca, skierujemy do Niego nasze modlitwy i pragnienia, przedstawiając Mu nasze zwykłe ludzkie sprawy:
Wysłuchaj nas, Panie.
1. Chryste, który wstąpiłeś do nieba, prosimy za papieża Franciszka, biskupów i prezbiterów, aby ich posługa pasterska w Kościele przyniosła wiernym nadzieję na spotkanie z Jezusem w Jego chwale.
Wysłuchaj nas, Panie.
2. Chryste, który wstąpiłeś do nieba, prosimy za rządzących narodami, aby dążyli do budowania pokoju w świecie i w ludzkich sercach.
Wysłuchaj nas, Panie.
3. Chryste, który wstąpiłeś do nieba, prosimy za misjonarzy i misjonarki, aby byli Twoimi wiernymi świadkami i nieśli Twoje przesłanie tym, do których zostali posłani.
Wysłuchaj nas, Panie.
4. Chryste, który wstąpiłeś do nieba, prosimy za dzieci i młodzież, aby w Ewangelii odkrywały piękno chrześcijańskiego życia.
Wysłuchaj nas, Panie.
5. Chryste, który wstąpiłeś do nieba, prosimy za zmarłych, aby mogli dostąpić radości przebywania w królestwie niebieskim.
Wysłuchaj nas, Panie.
6. Chryste, który wstąpiłeś do nieba, prosimy za nas samych, aby udział w Eucharystii dał nam siłę do wypełniania naszego chrześcijańskiego powołania.
Wysłuchaj nas, Panie.
Wysłuchaj nas, Chryste, który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.