loading

DNI W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

Do Boga Ojca, który wysłuchuje naszych próśb i chce, abyśmy zwracali się do Niego w każdej potrzebie, zanieśmy nasze błagania:

1. Boże, napełniaj światłem Ducha Świętego papieża Franciszka, a także wszystkich pasterzy Kościoła, aby z niezachwianą pewnością głosili orędzie zbawienia, które przynosi światu nowo narodzone Dzieciątko Jezus.

2. Dodawaj odwagi w wyznawaniu wiary wszystkim prześladowanym chrześcijanom, aby świadectwo ich życia przyczyniało się do przemiany serc ich prześladowców.

3. Uzdalniaj swoją łaską serca powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego, aby nie lękali się poświęcać swego życia głoszeniu Ewangelii.

4. Obdarzaj potrzebnymi łaskami wszystkich, którzy proszą nas o modlitwę, a szczególnie tych, którzy jej teraz najbardziej potrzebują.

5. Niech wszyscy zmarli, którzy pokładali w Tobie nadzieję, dostąpią wiecznego zbawienia.

6. Pozwól nam, uczestniczącym w tej liturgii, poznać Twoją wolę i całym sercem do niej przylgnąć.

Boże, Ty w swoim Synu Jezusie Chrystusie objawiłeś nam, jak bardzo nas kochasz. Wysłuchaj naszego wołania i spraw, abyśmy umocnieni Twoją łaską potrafili się dzielić tą prawdą ze wszystkimi, których stawiasz na drodze naszego życia. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.