loading

Dni w oktawie Wielkanocy

Nasz Pan pokonał śmierć i obmył nas z wszelkiego grzechu. Jako nowo narodzone dzieci Boże przedstawmy Mu potrzeby naszych serc:

1. Jezu Chryste, który przeszedłeś przez śmierć męczeńską, daj wszystkim prześladowanym z powodu wyznawania Twojego imienia, aby dzięki Twojemu Zmartwychwstaniu mogli wytrwać w wierze do końca i w ten sposób przyczynili się do przemiany serc ich oprawców.

2. Jezu Chryste, który oddałeś życie za wszystkich grzeszników, spraw, aby ludzie na całym świecie rozpoznali w Tobie źródło zbawienia.

3. Jezu Chryste, który pokonałeś największe ciemności, spraw, aby doświadczający trudności duchowych ujrzeli Twoje światło.

4. Jezu Chryste, który jesteś prawdziwą miłością, spraw, aby rodziny opierały swoje relacje na nauce płynącej z Twojego krzyża.

5. Jezu Chryste, który swoją najświętszą Ofiarą otworzyłeś nam bramy do życia wiecznego, spraw, aby pogrążeni w żałobie znajdowali nadzieję i pocieszenie w dobrej nowinie o Zmartwychwstaniu.

6. Jezu Chryste, który po zmartwychwstaniu ukazywałeś się swoim uczniom, spraw, aby zebrani tutaj wierni dostrzegali Twoją obecność w swojej codzienności.

Panie Jezu Chryste, Ty obdarzasz nas największą miłością i jesteś źródłem naszego życia. Wysłuchaj naszych pokornych próśb. Który żyjesz i królujesz, przez wszystkie wieki wieków.