loading

W posłuszeństwie Bogu naszą wolę poddajemy woli Bożej i jednoczymy z nią; co więcej, oddajemy na służbę Bogu wszystkie nasze władze i siły.

bł. Jakub Alberione

W październikowym numerze „Od słowa do życia” znajdą Państwo między innymi niedzielne czytania, w których Jezus zachęca nas do przyjrzenia się podejmowanym wyborom i naszej odpowiedzialności oraz motywacjom, które nami kierują. I tak: w 27. niedzielę otrzymujemy przypowieść o winnicy, o Bożej serdeczności i o tym, że w Jego oczach zawsze, nawet w ostatniej godzinie, możemy dostać wszystko. Czytania w kolejną niedzielę to zaproszenie na ucztę i zdumiewające wybory ludzi, którzy to najważniejsze i najpiękniejsze zaproszenie odrzucają. 29. niedziela (to także Niedziela Misyjna) to spotkanie z faryzeuszami i podstępne pytanie o podatki. W ostatnią niedzielę października sytuacja znajduje swą kulminację w pytaniu o najważniejsze przykazanie…

Październik obfituje w święta i wspomnienia, które przypominają nam o bogactwie i różnorodności dróg prowadzących do naszego ukochanego Ojca:  1. – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji, 2. – wspomnienie naszych Aniołów Stróżów – naszych cichych, najwierniejszych przyjaciół, opiekunów i przewodników, 5. – św. Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia, z wzajemnością rozkochanej w Jezusie, 7. – wspomnienie, które przypomina o nadziei w sytuacjach beznadziejnych – Matki Bożej Różańcowej, 15. – św. Teresy Wielkiej, doktora Kościoła, reformatorki i – kolejnej ukochanej oblubienicy Chrystusa, 22. – święto szczególnie bliskie nam, Polakom – wspomnienie św. Jana Pawła II – opiekuna i przewodnika, prawdziwego ojca, troszczącego się o naszą przyszłość i podejmowane wybory.

Niech w tym miesiącu prowadzi nas przytoczona na wstępie przepiękna myśl bł. Jakuba Alberionego, który był wielkim propagatorem i orędownikiem Różańca. Pewnie chętnie będzie nam towarzyszył w lekturze rozważań różańcowych zamieszczonych w Dodatku do październikowego numeru. Korzystajmy z tej sprawdzonej drogi do serca naszej Matki.

Polecamy Państwa opiece świętych i aniołów!

Komentarze: ks. Zbigniew Sobolewski
Modlitwa wiernych: ks. Zbigniew Sobolewski
Rozważania różańcowe: ks. Zbigniew Sobolewski (dostępne w wersji drukowanej miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia”)
Wprowadzenia do liturgii słowa na niedziele: ks. Roman Mleczko paulista

 

 

—–>
 
 
 

Numery archiwalne

Miesięcznik

Comments are disabled.