loading

Październikowy numer miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” zawiera pełne teksty liturgiczne na dni od 26 niedzieli do 30 tygodnia w ciągu roku. Zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie czytana jest w tych dniach Ewangelia według św. Łukasza. W październiku obchodzimy liczne wspomnienia, święta i uroczystości, których przeżywanie z całą pewnością mogą ułatwić komentarze zamieszczane po każdym czytaniu, Ewangelii i psalmie, a także wprowadzenie do dnia bieżącego i pytania do refleksji.
Numer zawiera również, jak zwykle, pełne teksty mszalne, w tym obrzędy Mszy Świętej z ludem oraz dodatkowo rozważania różańcowe napisane przez br. Pawła Leonika, paulistę. W dziale „Rok liturgiczny” ukazana została droga chrześcijanina wpisana w modlitwę różańcową, która w ten sposób staje się drogą Chrystusa. Natomiast w dziale „Katecheza liturgiczna” zaczynamy przyglądać się kolejnej księdze liturgicznej zatytułowanej: „Komunia Święta i kult Tajemnicy eucharystycznej poza Mszą Świętą”.
Komentarze na ten miesiąc zostały napisane przez Joannę Jaromin, która jest nową autorką w naszym miesięczniku, więc tym bardziej warto skorzystać z jej pomocy w codziennym rozważaniu Bożego słowa.Komentarze: Joanna Jaromin
Rok liturgiczny: s. Anna Hyszko CHR
Modlitwa wiernych: Aleksandra Szuba, Redakcja
Wprowadzenia do liturgii słowa na niedziele: s. M. Emilia Kąkol PDDM, ks. Bartłomiej Matczak


 
 
 
 
 
 
 

Numery archiwalne

Miesięcznik

Comments are disabled.