loading

2023.04.16 – 2 NIEDZIELA WIELKANOCY

CZY WIERZĘ WE WSPÓLNOCIE?

Trwanie we wspólnocie jest wyzwaniem naszych czasów. W dobie indywidualizmu i myślenia tylko o sobie wspólna modlitwa, dzielenie się, przebywanie razem, nabierają głębszego sensu. Takie jest również przesłanie dzisiejszej niedzieli i rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia.

 

 

 

 

Lepsze poznawanie Kościoła, nauki Jezusa płynącej z Ewangelii, pragnienie aktywnego uczestnictwa w spotkaniach różnych wspólnot, to nie tylko powrót do ducha pierwotnego Kościoła, jaki opisują nam Dzieje Apostolskie (pierwsze czytanie), to także wspólne „dziękowanie Panu, bo jest dobry”, jak słyszymy w dzisiejszym psalmie.

 

 

 

 

Dlaczego mamy wierzyć we wspólnocie? Wyjaśnienie otrzymujemy w dzisiejszej Ewangelii, w której zostało opisane spotkanie Tomasza, uczniów i Jezusa. Uczniowie mówią Tomaszowi, że widzieli Pana. Zobaczyli Pana, którego na ich oczach zabito. Spotkanie ze Zmartwychwstałym jest dla uczniów doświadczeniem, którego nie posiada nieobecny Tomasz. Jezus ukazuje się na inny sposób niż dotychczas, jest całkowicie „nowy”. Możemy powiedzieć, że Tomasz potrzebuje apostołów, by uwierzyć w swojego Pana i Boga, a oni potrzebują Tomasza, by pogłębić swoje doświadczenie spotkania z Panem, swoją wiarę.

 

 

 

 

Wspaniałomyślność Zmartwychwstałego Chrystusa pragnącego spotykać każdego z nas właśnie we wspólnocie jest wielkim darem. To przecież we wspólnocie jesteśmy ochrzczeni. Sami nie możemy sobie przekazać wiary, otrzymujemy ją od innych. We wspólnocie umacniamy się i karmimy żywym Panem. Do wspólnoty wracamy, jak Tomasz, by razem z innymi szukać Pana, znaleźć Go, doświadczyć Go, uwierzyć w Niego i prowadzić do Niego innych.

 

 

 

 

s. Anna Juźwiak, apostolinka

365 myśli o Bożym Miłosierdziu


Takiej książki o Bożym Miłosierdziu jeszcze nie było! Jeśli masz problem i nie wiesz, czym sprawić przyjemność zarówno sobie, jak i drogiej ci osobie, ta propozycja jest właśnie dla ciebie. Ilustrowana pięknymi zdjęciami książka „365 myśli o Bożym Miłosierdziu” w spiralowanej oprawie zawiera wybór myśli św. Faustyny, św. Jana Pawła II, bł. Michała Sopoćki oraz wielu innych, nie tylko polskich świętych, którzy mówili o miłości, jaką Bóg ukochał każdego człowieka. Książka posiada tekturową podstawkę, umożliwiającą umieszczenie na biurku zarówno w domu, jak i w pracy. Przekładając kartkę każdego dnia sprawi, że towarzyszyć nam będzie pokrzepiająca serce myśl..

Refleksje na dziś oraz wprowadzenia do czytań pochodzą z Biuletynu liturgicznego Dzień Pański.
Prenumeratę biuletynu można zamówić pod adresem: Prenumerata – Dzień Pański

jest