loading

2024.07.21 – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

PASTERZ DWADZIEŚCIA CZTERY NA SIEDEM

W trwającym czasie wakacyjnym nie trzeba nikogo specjalnie zachęcać do odpoczynku. Ale odpoczywać też trzeba umieć. Odpoczynek nie polega jedynie na fizycznej regeneracji. Bez Pana Jezusa taki odpoczynek nie jest pełny.

 

 

 

 

Trwający czas wakacji ma służyć odpoczynkowi fizycznemu i psychicznemu. Jest zasłużonym wytchnieniem po kilkumiesięcznej pracy. Uczniowie odpoczywają od szkoły, młodzież od studiów, rodzice od pracy. Na pewno nie raz dziwiliśmy się ludziom, którzy nie odpoczywają. Ale czy potrafimy zdziwić się ludźmi, którzy zapominają o Panu Bogu?

 

 

 

 

W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus zachęca apostołów do odpoczynku po ciężkiej posłudze. Jednak sam tego nie czyni. Jawi się jako Dobry Pasterz, który ciągle troszczy się o swoje owce. Jest Pasterzem dwadzieścia cztery godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. Bez wytchnienia. Bez urlopu. Ciągle troszczy się o swoich uczniów. Pan Jezus jest tym, który czuwa, gdy my śpimy. On nie odpoczywa, gdy my wypoczywamy. Jest cały czas przy nas.

 

 

 

 

W czasie wakacji bardzo łatwo ulegamy pokusie odpoczynku od wiary i Pana Jezusa. Bo przecież należy mi się wytchnienie. Bo Pan Jezus się nie obrazi. Otóż nie. Tak jak nie ma odpoczynku od bycia matką i ojcem, tak nie ma odpoczynku od bycia katolikiem. Patrząc na Jezusa – Dobrego Pasterza – zechciejmy uczestniczyć w Mszy św. i być blisko Niego. Nie żałujmy czasu na modlitwę. Pamiętajmy o korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania. Zatroszczmy się o relację z Panem Jezusem.

 

 

 

 

ks. Adrian Wołoszyn

Refleksje na dziś oraz wprowadzenia do czytań pochodzą z Biuletynu liturgicznego Dzień Pański.
Prenumeratę biuletynu można zamówić pod adresem: Prenumerata – Dzień Pański

jest