loading

Wrześniowy numer naszego miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” zawiera teksty liturgiczne na każdy dzień tego miesiąca, który dla jednych jest jeszcze czasem odpoczynku i wakacji, a dla innych nierozłącznie wiąże się z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Niezależnie od tego, gdzie i w jakiej formie (drukowanej lub cyfrowej) będziemy chcieli z niego korzystać, na pewno będzie doskonałą pomocą w codziennej medytacji nie tylko słowa Bożego przeznaczonego na każdy dzień miesiąca, ale także towarzyszących temu słowu tekstów liturgicznych, których rozważanie może pogłębić naszą znajomość Boga, nas samych i liturgii, która jest najlepszą drogą do coraz głębszej i pełniejszej relacji z Bogiem objawiającym się w swoim słowie.
W dziale „Rok liturgiczny” możemy dowiedzieć się, z jaką mądrością Kościół wprowadza do swojej wspólnoty katechumenów. Możemy w nim przeczytać: „W procesie chrześcijańskiej inicjacji wszystkie obrzędy mają się odbywać przy zgromadzonej wspólnocie Kościoła”. Autorką tekstu jest, podobnie jak w poprzednich miesiącach, s. Anna Hyszko, jadwiżanka wawelska. Charyzmatem jej zgromadzenia jest właśnie posługa katechumenom i liturgii.
W dziale „Katecheza liturgiczna” możemy poznać zasady wyboru czytań w okresie zwykłym zarówno na poszczególne niedziele, jak i na dni powszednie oraz uroczystości i święta przypadające w tym okresie.
Autorem rozważań na ten miesiąc jest o. Paweł Adamarek, jezuita, a modlitwę wiernych napisała s. M. Beata Kozłowska, uczennica Boskiego Mistrza.Komentarze: o. Paweł Adamarek SJ
Rok liturgiczny: s. Anna Hyszko CHR
Modlitwa wiernych: s. M. Beata Kozłowska PDDM, Redakcja
Wprowadzenia do liturgii słowa na niedziele: s. M. Emilia Kąkol PDDM


 
 
 
 
 
 
 

Numery archiwalne

Miesięcznik

Comments are disabled.